Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Strona główna

XI Niedziela zwykła
(16.06.2024)

 

1. W najbliższy piątek kończy się rok szkolny. Msza św. dziękczynna dla nauczycieli, rodziców, młodzieży i dzieci o godz. 8:00, zapraszamy. Przypominam o spowiedzi na zakończenie szkoły.
 


 

X Niedziela zwykła
(09.06.2024)

1. Oaza Rodzin wraz z opiekunem zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek 14.VI godz.18:15.

2. W najbliższy czwartek zapraszamy po mszy św. wieczorowej na nabożeństwo fatimskie.

3. Składam serdeczne podziękowanie za ofiarę na Kościół w wysokości 500zł od I KŻR. Bóg zapłać.

4. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.Bóg zapłać za ofiary.IX Niedziela zwykła
(02.06.2024)

 

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek miesiąca. W czwartek od godz.16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu zapraszamy. W piątek spowiedź rano od godz.7:00 po południu od godz.17:00. W czwartek na wieczornej mszy św. obrzęd błogosławieństwa wianków.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa msza św. z homilią 7:30 i 17:30. Można spożywać pokarmy mięsne. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

3. Dziś po mszy św.o godz.11:00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania obecność obowiązkowa.

4. W środę po mszy sw wieczornej konferencja dla KŻR.

5. W najbliższy piątek 7 czerwca rozpoczniemy upamiętnienie wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi. W piątek zapraszamy na godz. 21:00 Apel Jasnogórski i nabożeństwo różańcowe. W sobotę 8 czerwca o godz. 21:00 Msza św. dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II zakończenie 21:37.

6 .Zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 
Uroczystość Najświętszej Trójcy
(26.05.2024)

 

1.Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 30 maja. Po mszy św. o godz. 9:15 procesja ulicami: Jana Pawła II, 8- Marca, Sadową, Daszyńskiego z zakończeniem przy czwartym ołtarzu na scenie na placu parafialnym. Zapraszam parafian, asystę, lektorów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty. Procesja wyruszy o godz. 10:15. Mamy okazję do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

2. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NSPJ z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Nabożeństwa codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorową.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.Zesłanie Ducha Świętego
(19.05.2024)

 

1. Dziś o godz.11:00 dzieci z IV klas mają uroczystość I rocznicy Komunii Świętej .

2. Dzieci od 10 roku życia i starsi są zaproszeni na wycieczkę rowerową po okolicach Konstantynowa, wycieczka z ks. Marcinem w sobotę 25 maja rozpoczęcie o godz.10:00 powrót około godz.13/14.

3. Za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Od jutra zwykły okres liturgiczny.

5. 24 maja przypada Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

6. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 30 maja. Po mszy św.o godz. 9:15 procesja ulicami: Jana Pawła II, 8- Marca, Sadową, Daszyńskiego z zakończeniem przy czwartym ołtarzu na scenie na placu parafialnym. Zapraszam parafian, asystę, lektorów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty. Procesja wyruszy o godz.10:15.
 Wniebowstąpienie Pańskie
(12.05.2024)

 

1. W przyszłą niedzielę o godz.11:00 dzieci z IV klas będą mieć uroczystość I rocznicy Komunii Świętej. Spotkanie organizacyjne z rodzicami i dziećmi we wtorek o godz.18:30. Spowiedź dla dzieci rodziców i najbliższych w sobotę o godz.10:00.

2.Trwa nowenna do Ducha Świętego.

3. Jutro nabożeństwo Fatimskie po mszy św. wieczorowej.

4. Dzieci komunijne mają biały tydzień zatem zapraszamy na nabożeństwo majowe i wieczorną mszę .
V Niedziela Wielkanocna
(28.04.2024)

 

1. 1 maja w środę dzień patronalny naszej parafii. Mszy św. odpustowej o godz.11:00 przewodniczył będzie i wygłosi kazanie ks. Kamil Leśniewski, proboszcz parafii w Topoli Królewskiej. Już dziś zapraszam asystę, lektorów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty oraz wszystkich parafian. Po mszy św.odpustowej planujemy festyn na palcu za plebanią. Proszę tradycyjnie gospodynie z naszej parafii o przygotowanie i przyniesienie wypieków domowych. Będzie też kawa i herbata. Planujemy na festynie koncert fortepianowy w wykonaniu pani Karoliny Zganiacz a więc muzyka Chopina ale nie tylko.

2. Od 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.17:00 w niedziele o godz.18:30.

3. Od 1 maja msze św. w niedziele o godz.19:00. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy od godz.16:00 na adoracje Najświętszego Sakramentu. Do chorych pierwszo piątkowych udajemy się w czwartek od godz. 9:15. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski głównej patronki Polski msze św. porządek niedzielny msza św. wieczorowa o godz.19:00.IV Niedziela Wielkanocna
(21.04.2024)

 

1. W tym roku 1 maja wypada w środę dzień patronalny naszej parafii. Mszy św.odpustowej o godz.11:00 przewodniczył będzie i wygłosi kazanie ks. Kamil Leśniewski proboszcz parafii w Topoli Królewskiej. Już dziś zapraszam asystę, lektorów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty oraz wszystkich parafian. Po mszy św.odpustowej palnujemy festyn na palcu za plebanią. Proszę tradycyjnie gospodynie z naszej parafii o przygotowanie i przyniesienie wypieków domowych. Będzie też kawa i herbata. Planujemy na festynie koncert fortepianowy w wykonaniu pani Karoliny Zganiacz a więc muzyka Chopina ale nie tylko.

2. We wtorek 23.IV o godz. 7:30 zostanie odprawiona msza św.w int.poszanowania życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz 27.IV. g.7:30 o powrót do wiary dla dzieci i młodzieży. Msze św.zostały zamówione przez Koła Zywego Różańca przy naszej parafii.

3. Od 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz.17:00, w niedziele o godz.18:30.

4. Od 1 maja msze św w niedziele o godz.19:00.III Niedziela Wielkanocna
(14.04.2024)

 

1. Dziś spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi po mszy św. o godz.11:00. Natomiast spotkanie z kandydatami do bierzmowania w salce katechetycznej.

2. Dziś pamiętajmy w naszych modlitwach o uszanowanie życia poczętego w łonach matek.

3. W tym roku 1 maja wypada w środę dzień patronalny naszej parafii. Mszy św.odpustowej o godz.11:00 przewodniczył będzie i wygłosi kazanie ks. Kamil Leśniewski, proboszcz parafii w Topoli Królewskiej. Już dziś zapraszam asystę, lektorów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty oraz wszystkich parafian. Po mszy św.odpustowej planujemy festyn na placu za plebanią . Proszę tradycyjnie gospodynie z naszej parafii o przygotowanie i przyniesienie wypieków domowych. Będzie też kawa i herbata. Planujemy na festynie koncert fortepianowy w wykonaniu pani Karoliny Zganiacz, a więc muzyka Chopina, ale nie tylko.II Niedziela Wielkanocna
(07.04.2024)

 

1. Dziś można uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:00.

3. Dziś zbiórka ofiar na tacę na WSD w Łodzi.

4. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi po mszy św.o godz.11:00.Niedziela Palmowa
(24.03.2024)

 

1. W miniony wtorek 19.III. o godz.16:45 miał miejsce akt wandalizmu, zostały wybite kamieniami dwa okna w zakrystii Kościoła oraz duża szyba w oknie balkonowym Kościoła. Aktu zniszczenia kultu publicznego o charakterze religijnym dokonał 23 letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego. Wszystkie kościoły w mieście zostały zaatakowane tego samego dnia przez tego samego sprawcę, który dzięki parafianom ze Srebrnej został ujęty i przekazany służbom. Pamiętajmy o modlitwie za ludzi którzy wyciągają rękę przeciwko Panu Bogu.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Triduum Paschalne z odpowiednimi nabożeństwami o godz.18:00. W Wielki Piątek tradycyjnie zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz.15:00. Dekoracje Grobu Pańskiego przygotowujemy w Wielką Środę po mszy św. wieczorowej. Zapraszamy do pomocy w sprzątaniu Kościoła na święta. W wielką sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz.8:00 do 14:00.  W terenie poświęcenie od godz. 9:00, proszę o zgłaszanie adresów. Poświęcenie w Żabiczkach o godz.11:00.V Niedziela Wielkiego Postu
(17.03.2024)

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, ćwiczenia duchowe. Spotkania poprowadzi ks. prof. Grzegorz Leszczyński. Program rekolekcji wywieszony jest w kruchcie kościoła.

2. W piątek 22.III.zapraszamy na miejską drogę Krzyżową. Rozpoczęcie o godz.18:30 przy kościele Miłosierdzia Bożego zakończenie przy kościele Nar.NMP.

3. Dzisiaj w kruchcie kościoła zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Obrony Życia.

4 .Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej mszy św.IV Niedziela Wielkiego Postu
(10.03.2024)

 

1. Zapraszamy na rekolekcje parafialne rozpoczynamy ćwiczenia duchowe od najbliższej niedzieli 17.III. Spotkania poprowadzi ks. prof. Grzegorz Leszczyński .Program rekolekcji wywieszony jest w kruchcie kościoła.

2. Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości (Laetare). Kościół cieszy się z łask płynących z sakramentu chrztu i Eucharystii. Obowiązuje różowy kolor szat liturgicznych.

3. Dziś po mszy wieczorowej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W środę 13 marca przypada jedenasta rocznica wyboru papieża Franciszka.
III Niedziela Wielkiego Postu
(03.03.2024)

 

1. Rekolekcje parafialne planujemy od 5 niedzieli Wielkiego Postu 17,18,19 marca, już dziś zapraszamy na spotkania. Program rekolekcji wywieszony jest w kruchcie kościoła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od g.16:00.

3. W najbliższą środę po nowennie konferencja dla Żywej Róży.

4. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Medjugorie w czwartek 7 marca godz.18:00 w kościele.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 10 marca po mszy św. wieczorowej.

6. W najbliższą sobotę 9 marca wyjazd ministrantów na Jasną Górę, zbiórka o godz. 9:30 planowany powrót godz.17.00.
II Niedziela Wielkiego Postu
(25.02.2024)

 

1. Dziś spotkanie dzieci i rodziców komunijnych po mszy św.o godz.11:00 obecność obowiązkowa.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 7:00 po południu od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:00.

3. Rekolekcje parafialne planujemy od 5 niedzieli Wielkiego Postu - 17,18,19 marca, już dziś zapraszamy na spotkania. Program rekolekcji wywieszony jest w kruchcie kościoła.

4 .Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez oazę rodzin 29 lutego w czwartek o godz.18:15.

5. Spotkanie organizacyjne uczestników pielgrzymki do Medjugorie w czwartek 7 marca o godz.18:00 w kościele.
 I Niedziela Wielkiego Postu
(18.02.2024)


1. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania tekturowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną, która polega na dawaniu owoców swoich wyrzeczeń dla potrzebujących. Zebranie skarbonek nastąpi w Niedzielę Palmową.

2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planowane są od piątej niedzieli  17 do 19 marca włącznie, program rekolekcji wywieszony jest w kruchcie Kościoła.

3. Przy krzyżu adoracji do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św.o godz.11:00 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych.VI Niedziela zwykła
(11.02.2024)


1. Dziś Światowy Dzień Chorych, po każdej mszy św. dla potrzebujących namaszczenie chorych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych.

2. W sobotę 17 lutego o godz.18:15 w salce katechetycznej przy ul. Daszyńskiego 6 rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla par z naszej parafii.

3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post msze św. z posypaniem głów popiołem 7:30; 9:15; 17:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwa Wielkopostne w piątki godz.17:00-Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, godz.18:00-Droga Krzyżowa dla wszystkich. Gorzkie Żale w niedzielę godz.17:00, zapraszamy.

4. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania tekturowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną, która polega na dawaniu owoców swoich wyrzeczeń dla potrzebujących. Zebranie skarbonek nastąpi w niedzielę palmową .V Niedziela zwykła
(04.02.2024)


1. Dziś niedziela miesięcznej adoracji, nabożeństwo o godzinie 17:00.

2. W sobotę 17 lutego o godz. 18:15 w salce katechetycznej przy ul. Daszyńskiego 6 rozpoczynamy  kurs przedmałżeński dla par z naszej parafii.


Program pielgrzymki do Medjugorje znajduje się tutajII Niedziela zwykła
(14.01.2024)

1. Dziś po mszy południowej spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi. Na spotkaniu odbędzie się poświęcenie książeczek do Komunii.

2. Kancelaria parafialna od najbliższej środy czynna od godz.16:00.

Plan kolędy
15.I poniedziałek
Ks proboszcz od godz 9:00 ul. Mickiewicza i Sienkiewicza
Ks prefekt od godz.16:00 ul. 8 Marca, Ułanów, Kosynierów

16.I wtorek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Sadowa (blok Zgody) i Parkowa
Ks prefekt od godz.16:00 ul. Kilińskiego, Bema

17.I środa
Ks prefekt od godz 16:00 ul. Piwan, Jęczmienna, Słodowa

18.I czwartek
Ks prefekt od godz 16:00  ul. Jana Pawła II(nr parzyste do nr 50)

19.I piątek
Ks prefekt od godz.16:00 ul. Jana Pawła II nr parzyste od nr.52

20.I sobota
Ks prefekt od godz.9:30 ul. Jana Pawła II nr nieparzyste
 Niedziela Chrztu Pańskiego
(07.01.2024)

1. W przyszłą niedzielę 14.I po mszy południowej spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi, na spotkaniu odbędzie się poświęcenie książeczek do Komunii.

Plan kolędy
08.I poniedziałek
Ks proboszcz od godz 9:00 ul. Sucharskiego 15
Ks prefekt od godz.16:00 ul. Lutomierska od nr 1 do 50 (obie strony)

09.I wtorek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Kwiatowa
Ks prefekt od godz.16:00 ul. Legionów 10, 10A, 6

10.I środa
Ks. proboszcz od godz 9:00 ul. Plac Wolności (całość od krańcówki)
Ks prefekt od godz 16:00 ul. Lutomierska od nr 51 do końca (obie strony)

11.I czwartek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Kątna (od ul. Kilińskiego)
Ks prefekt od godz 16:00  ul. Nasienna

12.I piątek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Legionów (domy od ul. Kilińskiego)
Ks prefekt od godz.16:00 ul. Browarna

13.I sobota
Ks proboszcz od godz 9:00 ul. Kaczeńcowa
Ks prefekt od godz.9:30 ul. Chmielna, Miodowa


Niedziela Świętej Rodziny
(31.12.2023)

1. Dziś na mszy św. wieczorowej podsumowanie roku i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zapraszamy.

2. Jutro, 1 Stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki -  msze św. porządek niedzielny. Jest to święto nakazane.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy wieczorowej. W piątek spowiedź rano od godz.7:00, po południu od godz.17:00. Do naszych pierwszo piątkowych chorych tym razem nie wyjeżdżamy.

4. W najbliższą sobotę 6 I. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli ) msze św. tak jak w niedzielę, na każdej mszy błogosławieństwo kadzidła i kredy.

5. W przyszłą niedzielę nabożeństwo adoracyjne od godz.17:00 -  pierwsza niedziela miesiąca.

Plan kolędy

02.I wtorek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Sucharskiego 7
Ks prefekt od godz.16:00 ul. Klonowa (domy)

03.I środa
Ks. proboszcz od godz 9:00 ul. Sucharskiego 9
Ks prefekt od godz 16:00 ul. Łużycka, Konopnickiej, Letniskowa, Słoneczna

04.I czwartek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Sucharskiego 11
Ks prefekt od godz 16:00  ul. Rszewska, Jesienna, Spokojna, Wierzbowa, Świerkowa

05.I piątek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Sucharskiego 13
Ks prefekt od godz.16:00 ul. Polna, WiosennaBoże Narodzenie
(25.12.2023)

1.Składam gorące podziękowanie rodzinom naszej parafii i młodzieży za przygotowanie dekoracji Bożo-Narodzeniowej oraz za sprzątanie świąteczne Kościoła. Dziękuję również pani Janeczce za wyszorowanie kruchty Kościoła.

2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą plan wywieszony jest w kruchcie kościoła oraz jest umieszczony na stronie internetowej parafii. Przypominam że w czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna jest codziennie po mszy św.wieczorowej.

Plan kolędy

27.XII środa
Ks proboszcz od godz 9:00 ul. Młynarska i górna, uzupełnienie od godz. 16:00
Ks prefekt od godz.10:00 ul. Ignacew od godz. 16:00 Rszew Legionowo, ulice Bukowa, Zielona, Jesionowa, Kasztanowa

28.XII czwartek
Ks. proboszcz od godz 9:15 ul. Moniuszki od młyna, uzupełnienie od godz. 16:00
Ks prefekt od godz.10:00 ul. Konwaliowa, Sosnowa, Jodłowa, Poziomkowa, Krzywa, Dębowa, Wiśniowa
Ks prefekt od godz 16:00 ul.  Leszczynowa, Czereśniowa, Wrzosowa

29.XII piątek
Ks proboszcz od godz 9:15 ul. Daszyńskiego i bloki na ul Daszyńskiego 
Ks prefekt od godz. 9:00 ul. Klonowa – bloki
Ks prefekt od godz 16:00  ul. Jarzębinowa, Modrzewiowa, Sasankowa

30.XII sobota
Ks proboszcz od godz 9:00 ul. Sucharskiego, blok nr 5
Ks prefekt od godz.10:00 ul. Brzozowa, Lipowa, Liściasta, Lutomierska – od Klonowej do Krzywej
 III Niedziela Adwentu
(17.12.2023)

1. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dziś po mszy o godz.11:00.

2.Zapraszam potrzebujących wsparcia na święta Bożego Narodzenia do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Są do zabrania paczki z produktami spożywczymi. Bóg zapłać ofiarodawcom za dary serca.

3. W najbliższą sobotę w naszej parafii Adwentowy dzień rekolekcyjny -program spotkań wywieszony jest w kruchcie kościoła ,spotkania poprowadzi ks. Prof. Grzegorz Leszczyński, zapraszamy.

4. W najbliższy piątek po mszy św. wieczorowej przygotowujemy szopkę i ubieramy choinki w kościele zapraszam rodziny naszej parafii i młodzież do pomocy.

5. Wigilia Bożego Narodzenia w tym roku przypada w 4 niedzielę Adwentu msze św.w kościele 7:30; 9:15; 11:00, Pasterka o godz.22:00.

6.Dziś w kruchcie kościoła młodzież rozprowadza przygotowane przez siebie dekoracje świąteczne ofiary przy nabyciu pamiątek posłużą im na potrzeby wspólnoty. Bóg zapłać.II Niedziela Adwentu
(10.12.2023)

1. W kruchcie kościoła na stoliku są do nabycia ścienne kalendarze katolickie cena 6 zł. Należność proszę wrzucić do puszki na kracie.

2.Dziś po mszy św. o godz.11:00 formacyjne spotkanie z dziećmi i rodzicami komunijnymi.

3. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne z kandydatami do bierzmowania i rodzicami po mszy sw.o godz.11:00.

4. Adwentowy Dzień Rekolekcyjny planowany jest w naszej parafii 23.XII (sobota), program wywieszony jest w kruchcie Kościoła. Rekolekcje poprowadzi ks.prof.Grzegorz Leszczyński, zapraszam już dziś.I Niedziela Adwentu
(03.12.2023)

1. Dziś rozpoczynamy Adwent msze św. roratnie w tygodniu o godz. 7:30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na roraty w soboty godz.7:30- zapraszamy.

2. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny symbolizujące jedność i pamięć o tych dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Świece do nabycia w zakrystii.

3. W kruchcie kościoła na stoliku są do nabycia ścienne kalendarze katolickie cena 6 zł, należność proszę wrzucić do puszki na kracie.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.11:00 formacyjne spotkanie z dziećmi i rodzicami komunijnymi.

5. Dziś na mszy św.o godz. 7:30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny.  Przez cały adwent są do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata
(26.11.2023)

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego za którego odmówienie można uzyskać odpust zupełny.

2. Dziś zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi -Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek, sobota miesiąca spowiedź w piątek rano od godz.7:00 po południu od godz.17:00 do chorych wyjeżdżamy od godz.9:00.

4. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, msze św. roratnie w tygodniu o godz. 7:30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na roraty w soboty godz. 7:30.

5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny symbolizujące jedność i pamięć o tych dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Świece do nabycia w zakrystii.XXXIII Niedziela zwykła
(19.11.2023)

 

1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, miejmy oczy i serca na potrzeby biednych, nie tylko materialnie. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby ubogich-Bóg zapłać.

2. Dziś spotkanie formacyjne po mszy św.o godz.11:00 dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców obecność obowiązkowa.

3. Dziś w kruchcie kościoła zbiórka ofiar do puszki z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w świecie.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego za którego odmówienie można uzyskać odpust zupełny.

5. W sobotę 25 XI o godz.10:00 w salce katechetycznej przy ul.Daszyńskiego przymiarka strojów komunijnych
.XXXII Niedziela zwykła
(12.11.2023)

 

1. Dziś po mszy św.o godz.11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi.XXXI Niedziela zwykła
(05.11.2023)

 

1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17:00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy.

2. Spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi w przyszłą niedzielę 12.XI po mszy św. z godz.11:00, obecność obowiązkowa .
XXX Niedziela zwykła
(29.10.2023)

 

1. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.

2. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas w tym dniu obecność na mszy św. W naszym kościele msze św.będą sprawowane 7:30; 9:15; 17:30 Żabiczki godz.8:30. Procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych godz.14:00, zapraszamy.  2 listopada Dzień Zaduszny msze św z wypominkami 7:30; 17,30.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do mszy św.wieczorowej zapraszamy. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 po południu od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz.9:00.

4. Za tydzień w niedzielę 5 XI adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17:00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca.XXVIII Niedziela zwykła
(15.10.2023)

 

1. W najbliższą środę 18 października dzień modlitw za pracowników ochrony zdrowia. Odmówimy dziś różaniec w tej intencji.

2. Dziś zbiórka ofiar w kruchcie kościoła na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Bóg zapłać.

3. Dziś w modlitwach pamiętamy o Dzieciach Utraconych modlitwa różańcowa będzie w tej intencji
XXVI Niedziela zwykła
(01.10.2023)

 

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Modlitwa rozpoczynać się będzie codziennie o godz. 16:50 .Zapraszamy również rodziców dzieci i młodzież. Obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie dzieci przygotowujące się do I Komunii i młodzież z klas 7 i 8. Poświęcenie różańcy dzieci komunijnych 1.X. na mszy św.o godz.11:00.

2. W przyszłą niedzielę o godz.15:00 na plebani spotkanie Synodu Parafialnego zaproszeni są rady parafialna liturgiczna i ekonomiczna oraz wszyscy chętni.

3. Dziś zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.

4.Przyjmujemy na wypominki roczne półroczne i jednorazowe w kancelarii i zakrystii.

 XXV Niedziela zwykła
(25.09.2023)

 

1. Dziś po mszy o godz.11:00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. W niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Modlitwa rozpoczynać się będzie codziennie o godz. 16:50. Zapraszamy również rodziców dzieci i młodzież. Obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie dzieci przygotowujące się do I Komunii i młodzież z klas 7 i 8. Poświęcenie różańcy dzieci komunijnych 1.X  na mszy św.o godz.11:00.

3. Młodzież z klas 7 i osoby starsze ,które nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapisują się w kancelarii parafialnej przedstawiając świadectwo chrztu.

4. Dziś o godz.15:00 na plebani pierwsze spotkanie Synodu Parafialnego zaproszeni są rada parafialna liturgiczna i ekonomiczna oraz wszyscy chętni.

5. W najbliższy czwartek 28 IX o godz.15:00 zapraszam przed Kościół na modlitwę Koronkę do Miłosierdzia Bożego .Modlimy się na ulicach aby dać świadectwo wiary w dzień rocznicy śmierci św. Ks.Sopoćki spowiednika św. Siostry Faustyny.

 XXIV Niedziela zwykła
(17.09.2023)

 

1. Dziś po mszy św.o godz.11:00 spotkanie formacyjne z rodzicami i dziećmi komunijnymi, zapraszam.

2. W niedzielę 24.IX.po mszy o godz.11:00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W Czwartek 21 września o godz.11:00 IPN otwiera na Placu Tadeusza Kościuszki wystawę „Duchowni Katoliccy w niemieckich obozach koncentracyjnych. Wystawa będzie prezentowana do 16 października b.r.

4. Dziś przypada 84 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tej wojny.

5. W kruchcie kościoła jest wystawiona puszka do niej składamy ofiary na potrzeby STOLICY APOSTOLSKIEJ.

6. W niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Modlitwa rozpoczynać się będzie codziennie o godz. 16:50. Zapraszamy również rodziców dzieci i młodzież. Obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie dzieci przygotowujące się do I Komunii i młodzież z klas 7 i 8.

7. Zapraszamy dzieci na wycieczkę rowerową z ks.Marcinem w sobotę 23.IX. Zbiórka o godz.10:00 przed kościołem powrót ok.godz. 13:00.

8. Młodzież z klas 7 i osoby starsze, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapisują się w kancelarii parafialnej przedstawiając świadectwo chrztu, zapisy trwają do 24.IX.

 
XXIII Niedziela zwykła
(10.09.2023)

1. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w niedzielę 17 września po mszy o godz.11:00, obecność obowiązkowa. Rodzice nabywają dla swoich dzieci różaniec będzie on poświęcony w niedzielę 1.X na mszy św. o godz.11:00.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 w niedzielę 24.IX po mszy z godz.11:00.

3. W najbliższą środę 13 IX. po mszy wieczorowej nabożeństwo fatimskie.XXII Niedziela zwykła
(03.09.2023)

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16:00, zapraszamy.

2. Msza św.na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4.IX o godz. 8:00, zapraszamy rodziców, nauczycieli, młodzież i dzieci.

3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz.17:00 i adoracja.

4. W najbliższy piątek święto Narodzenia NMP Matki Bożej Siewnej, msze św. z homilią 7:30 i 17:30, na mszach św. tradycyjnie błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

5. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w niedzielę 17 września po mszy o godz.11:00 obecność obowiązkowa.


 

XXI Niedziela zwykła
(27.08.2023)

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz.7:00 po południu od godz. 17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz.9:00.

2. Msza św.na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4.IX o godz. 8:00, zapraszamy rodziców, nauczycieli, młodzież i dzieci.

3. Rodzice dzieci komunijnych zapisują swoje pociechy w kancelarii parafialnej przedstawiając metrykę chrztu dziecka.


 
XX Niedziela zwykła
(20.08.2023)

 

1. Rodzice dzieci komunijnych zapisują dzieci do pierwszej komunii św. 12 maja w przyszłym roku uroczystość komunijna odbędzie się w dwóch grupach. Pierwsza godz. 11:00, druga 12:30. Zapis dziecka do komunii wyłącznie z przedłożeniem metryki chrztu dziecka.

2. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski msze św. z homilią 7:30 i 17:30.

3. Zapraszam rodziców dzieci do kancelarii parafialnej po wyprawki szkolne dla swoich pociech. Składam serdeczne podziękowanie ofiarodawcom wyprawek, Bóg zapłać.

 
XIII Niedziela zwykła
(02.07.2023)

 

1. W dniu 9 lipca planowana jest pielgrzymka autokarowa Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z Placu Kościuszki przed kościołem NNMP.o godz.7:00. Zapisy w kościele Narodzenia i u nas w zakrystii oraz w kruchcie kościoła.

2. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy na godz.18:30.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz.16:00, zapraszamy.

4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 7:00, po południu od godz. 17:00. Do chorych pierwszopiątkowych w miesiące wakacyjne nie wyjeżdżamy.XII Niedziela zwykła
(25.06.2023)

 

1. W najbliższy czwartek 29 VI przypada uroczystość świętych Piotra i Pawła msze z homilią 7:30 i 17:30,  zapraszamy.

2. W tym tygodniu pierwsza sobota lipca nabożeństwo maryjne po mszy porannej.

3. W dniu 9 lipca planowana jest pielgrzymka autokarowa Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z Placu Kościuszki przed kościołem NNM o godz.7:00. Zapisy w kościele Narodzenia i u nas w zakrystii.XI Niedziela zwykła
(18.06.2023)

 

1. W najbliższą sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela homilia na mszy św.wieczorowej.

2. W piątek 23 VI msza św.na zakończenie roku szkolnego o godz.8:00. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno błagalnej rodziców, nauczycieli, młodzież i dzieci .
X Niedziela zwykła
(11.06.2023)

 

1. Dziś zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

2. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z homilią 7:30; 17:30. Można spożywać pokarmy mięsne.

3. W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała na mszy wieczorowej tradycyjnie poświęcenie wianków.

4. W najbliższy wtorek 13 VI. po mszy wieczorowej nabożeństwo fatimskie zapraszamy.Niedziela Trójcy Przenajświętszej
(04.06.2023)

 

1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała .Msze św.7:30; 9:15 z procesją i 19:00. W tym roku wyruszymy z kościoła o godz.10:15, przejdziemy ulicą Jana Pawła II do Placu Wolności, ul.Sadową i Daszyńskiego aby zakończyć na palcu kościelnym przy ostatnim ołtarzu na scenie. Proszę o udekorowanie trasy i przygotowanie ołtarzy. Zapraszam na procesję asystę parafialną, lektorów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, gości i wszystkich parafian.

2. W najbliższą sobotę 10 czerwca podziękujemy modlitwą za pontyfikat Jana Pawła II i wizytę Ojca św.w Łodzi .Program adoracji jest wywieszony w kruchcie kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału w modlitwie.

3. Dziś w kruchcie kościoła zbieramy do specjalnych puszek ofiary na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za wsparcie.

4. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe codziennie pół godziny przed Eucharystią wieczorową .

 Zesłanie Ducha Świętego
(28.05.2023)

 

1. Dziś zbiórka ofiar do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

2. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św.7:30 ; 9:15;19:00. Po mszy św.o godz. 9:15 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy o godz.10:15. Porządek procesji z kościoła w prawo ulicą Jana Pawła II, następnie w prawo na Plac Wolności ulicą Sadową ul.Daszyńskiego. Ostatni ołtarz na placu parafialnym na scenie.  Proszę rodziny naszej parafii o udekorowanie wyznaczonej trasy. Mieszkańców trasy przejścia procesji proszę o dekoracje eucharystyczną w oknach domów. Służby miasta, policja, straż miejska i straż pożarna zabezpieczy przejście trasy .Zapraszam członków rad parafialnych na spotkanie na plebanię dziś o godz.16:00.

3. W sobotę 10 czerwca upamiętnimy modlitwą wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi i pontyfikat papieża .Program jest wywieszony w kruchcie kościoła. Zapraszam wszystkich parafian do adoracji.

4. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe zapraszam do czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź rano godz. 7:00, wieczorem od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz.9:00.

 Wniebowstąpienie Pańskie
(21.05.2023)

 

1. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. 7:30; 9:15; 19:00. Po mszy z godz. 9:15 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy o godz.10:15. Porządek procesji z Kościoła w prawo ul.Jana Pawła II następnie,  Plac Wolności, ulica Sadowa, Daszyńskiego. Ostatni ołtarz na placu parafialnym, na scenie. Proszę rodziny naszej parafii o udekorowanie wyznaczonej trasy. Służby miasta już są poproszone o obstawienie porządkowe trasy dla bezpieczeństwa uczestników.  Zaprapszam Radę Duszpasterską Ekonomiczną i Liturgiczną w przyszłą niedzielę 28.V na godz. 16:00, na plebanię ustalimy szczegóły związane z procesją.

2. Upamiętnienie wizyty św.Jana Pawła II w Łodzi świętujemy w każdej parafii naszej Archidiecezji. 10 czerwca w sobotę rozpoczniemy mszą św. o godz.12:00 w int.przeciwników kościoła od godz.13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu
adoracje:
13:00-14:00 I Koło Żywego Różańca
14:00 -15:00 II Koło Żywego Różańca
15:00-16:00 Oaza Rodzin
16:00-17:00 Rada Duszpasterska Liturgiczna i Ekonomiczna
17:00-17:30 Nabożeństwo czerwcowe
17:30-18:00 Msza św.
18:00-19:00 Lektorzy i Ministranci
19:00-20:00 Bractwo św.Józefa
20:00-21:00 Asysta parafialna
21:00 Apel Jasnogórski -Różaniec
21:37 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie adoracji

 VI Niedziela Wielkanocna
(14.05.2023)

 

1. W przyszłą niedzielę 21 maja dzieci z klas IV na mszy św.o godz. 11:00 będą miały swoją pierwszą rocznicę Komunii św. Spotkanie organizacyjne rodziców i próba dzieci rocznicowych w poniedziałek 15 maja o godz.18:30.

2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu 19 maja w piątek od godz.18:30 organizowaną przez Oazę Rodzin naszej parafii.IV Niedziela Wielkanocna
(30.04.2023)

 

1. Uroczystość patronalna naszej parafii 1 maja św. Józefa Robotnika będzie w tym roku połączona z wizytacją kanoniczną parafii - Wizytatorem będzie ks. Biskup Ireneusz Pękalski. O godz. 9:15 msza święta połączona ze sprawozdaniami grup parafialnych. Natomiast sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. biskup po komunii sprawozdanie z działalności złoży asysta parafialna. Zapraszam do udziału w naszej corocznej pięknej uroczystości odpustowej. Zapraszam gości parafian asystę dziewczynki sypiące kwiaty, lektorów i ministrantów. 1 maja w dzień odpustowy msze 7:30; 9:15; 11:00 i 19:00. 

2. W piątek 5 maja o godz.18:00 bierzmowanie w naszej parafii, sakramentu udzieli ks. bp Ireneusz Pękalski.

3. Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie o godz.17:00 w niedziele i uroczystości godz.18:30, zapraszam.

4. W najbliższą środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski porządek mszy jak w niedzielę.

5. Dzieci z pierwszej grupy komunijnej z 7 V godz.11:00 przychodzą w sobotę 6.V.na godz. 9:15 do kościoła odnowimy przyrzeczenia chrztu św. i dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej. Grupa dzieci z 14 V godz.11:00 ma swoją próbę w kościele 8 V godz. 18:00. Grupa dzieci z 14 V godz.12:30 ma próbę  9 V godz.18:00.III Niedziela Wielkanocna
(23.04.2023)

 

1. Rozpoczynamy próby dla dzieci komunijnych. Pierwsze spotkanie obowiązkowe dla grupy z 7 maja 24 kwietnia godz.18:00 w kościele.

2. W najbliższy wtorek ks.proboszcz będzie świętował wraz z kolegami kursowymi 36 rocznicę przyjęcia sakramentu kapłaństwa. O godz.12:00 zostanie odprawiona w naszym kościele koncelebrowana msza św.dziękczynna przez księży z rocznika święceń 1987. Zapraszam do uczestnictwa w tym dziękczynieniu.

3. Uroczystość Patronalna naszej wspólnoty parafialnej 1 maja św. Józefa Robotnika będzie w tym roku połączona z wizytacją kanoniczną parafii. Będzie wizytował parafię ks.bp Ireneusz Pękalski. O godz. 9:15 msza św. ze sprawozdaniami grup parafialnych. Natomiast sumę odpustową odprawi ks.biskup oraz przyjmie po komunii sprawozdanie asysty parafialnej. Zapraszam już dziś do udziału w naszej corocznej pięknej uroczystości odpustowej. Zapraszam gości, parafian, asystę, lektorów, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty.

4. W piątek 5 maja o godz.18:00 zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie mszy św. ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.II Niedziela Wielkanocna
(16.04.2023)

 

1. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w niedzielę 23 kwietnia po mszy o godz.11:00.

2. Wspólnota oaza rodzin przy naszej parafii zaprasza na adoracje Najświętszego Sakramentu w piątek 21 kwietnia godz.18:15.

3. Dziś zbiorka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

4. Wizytacja kanoniczna w parafii odbywa się co 5 lat. W naszej parafii jest wyznaczona wizytacja w poniedziałek 1 maja w dzień odpustu parafialnego. Wizytacje przeprowadzi ks. bp Ireneusz Pękalski. O godz.9:15 na mszy zostanie złożone sprawozdanie z funkcjonowania parafii przez ks. proboszcza a następnie swoje sprawozdania złożą wszystkie grupy parafialne. O godz.11:00 msza odpustowa będzie odprawiona przez ks. wizytatora po mszy swoje sprawozdanie złoży asysta parafialna. Omadlajmy już dziś nasze spotkanie wizytacyjne.

5. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony kandydatom przez ks.bp Ireneusza Pękalskiego w piątek 5.maja o godz.18:00.

6. Jutro po mszy wieczorowej rozbieramy dekoracje wielkanocną zapraszam.Niedziela Palmowa
(02.04.2023)

 

1. Dziś Niedziela Palmowa święcimy palmy na każdej mszy św.

2. W tym tygodniu Triduum Paschalne-nabożeństwa w Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę o godz.18:00. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz.8:00 do godz. 14:00. W Żabiczkach, w kaplicy święcenie o godz. 11:00.

3. W Wielki Piątek pierwszy piątek miesiąca do chorych wyjeżdżamy od godz.9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.17:30. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz.15:00, zapraszamy.

4. Rezurekcja o godz. 6:00, zapraszamy asystę, lektorów ,ministrantów, parafian na procesję i msze obwieszczającą Zmartwychwstanie Chrystusa. W dalszej kolejności msze o godz. 9:15, 11:00, 17:30.

5. W Wielką Środę po mszy wieczorowej przygotowujemy dekoracje świąteczną wielkanocną i sprzątamy kościół, zapraszamy do pomocy.

6. Dziś przed każdą mszą młodzież rozprowadza palemki, ofiary składane przy tej okazji posłużą na potrzeby grupy. Bóg zapłać.

7 .Dziś składamy puszki z jałmużną wielkopostną przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.IV Niedziela Wielkiego Postu
(19.03.2023)

 

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynamy 26 marca od przyszłej niedzieli. Rekolekcje będą trwały 3 dni, zapraszam do uczestnictwa.- Program spotkań wywieszony jest w kruchcie Kościoła.

2. Przypominam rodzicom dzieci komunijnych o zapisywaniu się do grup modlitewnych za swoje dzieci. Zapisy u ks.proboszcza i pani katechetki Katarzyny.

3. Dziś. spotkanie rodziców i dzieci komunijnych.

4. W najbliższą sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o Ochronę Życia. W świecie ,w którym dzieli się dzieci na „chciane” i „niechciane”, w świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość ,potrzebujemy na nowo usłyszeć Ewangelię Życia. Naszą modlitwą będziemy obejmować dzieci nienarodzone i ich rodziców,szczególnie gdy otrzymują trudną diagnozę prenatalną. Można w tym dniu włączyć się do Duchowej Adopcji. Porządek mszy św.niedzielny zapraszamy.III Niedziela Wielkiego Postu
(12.03.2023)

 

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynamy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu - 26 marca. Rekolekcje będą trwały 3 dni, już dziś zapraszam do uczestnictwa.

2. Przypominam rodzicom dzieci komunijnych o zapisywaniu się do grup modlitewnych za swoje dzieci. Zapisy u ks.proboszcza i pani katechetki Katarzyny.

3. Spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w najbliższą niedzielę po mszy o godz.11:00.II Niedziela Wielkiego Postu
(05.03.2023)

 

1. W Wielkim Poście w piątki Droga Krzyżowa godz. 17:00 dla dzieci i młodzieży oraz o godz.18:00 dla wszystkich. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę godz.17:00, zapraszamy.

2. Przy krzyżu adoracyjnym składamy ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pana Jezusa i dekoracje wielkanocną.

3. Spotkanie grupy liturgicznej związane z przygotowaniem grobu Pana Jezusa dziś na plebanii o godz. 16:00, zapraszam.

4. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

5. Dziś zbiórka ofiar do puszki na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynamy od 5 Niedzieli Wielkiego Postu - 26 marca. Rekolekcje będą trwały 3 dni już dziś zapraszam do uczestnictwa.
I Niedziela Wielkiego Postu
(26.02.2023)


 

1. W Wielkim Poście w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17:00 dla dzieci i młodzieży oraz o godz.18:00 dla wszystkich. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę godz.17:00, zapraszamy.

2. Dziś po mszy o godz.11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi . Poświęcimy i rozdamy książeczki do nabożeństwa oraz pamiątki I Komunii Pismo św. Nowego Testamentu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00, po południu od godz. 17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:00.

4. Przy krzyżu adoracyjnym składamy ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pana Jezusa i dekoracje wielkanocną.

5. Spotkanie grupy liturgicznej związane z przygotowaniem grobu Pana Jezusa w przyszłą niedzielę na plebanii o godz.16:00, zapraszam.

6. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania skarbonki na jałmużnę wielkopostną.VII Niedziela zwykła
(19.02.2023)


 

1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły msze św.z posypaniem głów popiołem 7:30; 9:15; 17:30. W piątek Droga Krzyżowa godz. 17:00 dla dzieci i młodzieży oraz o godz.18:00 dla wszystkich. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę godz.17:00, zapraszamy.

2. Dziś po mszy o godz.11:00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3. Zapraszamy na adoracje przygotowaną przez wspólnotę Oazy Rodzin w poniedziałek 20.II godz. 18:15.

4. W przyszłą niedzielę po mszy o godz.11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi po mszy o godz. 11:00. Poświęcimy i rozdamy książeczki do nabożeństwa oraz pamiątki I Komunii, Pismo Święte Nowego Testamentu.VI Niedziela zwykła
(12.02.2023)


 

1. Spotkanie formacyjne młodzieży przystępującej do bierzmowania w niedzielę 19.02 po mszy o godz. 11:00.

2. Spotkanie z dziećmi przystępującymi do I komunii i rodzicami w niedzielę 26.02 po mszy o godz. 11:00. Poświęcenie książeczek.


III Niedziela zwykła
(22.01.2023)


 

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Pamiętajmy o lekturze Pisma świętego oraz o właściwym skupieniu w słuchaniu Słowa Bożego na Mszy św. w Kościele.

2. Zakończyliśmy szczęśliwie kolędę w naszej parafii dziękujemy za cenne spotkania za dzielenie się swoim życiem z kapłanem za szczerość i troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji posłużą one na uregulowanie płatności po remoncie plebanii. Bóg zapłać. Jeśli ktoś z parafian z różnych przyczyn nie przyjął księdza jest możliwość umówienia się na wizytę w terminie odpowiadającym rodzinie.

3. Zapraszamy na adoracje przygotowaną przez wspólnotę Oazy Rodzin w piątek 27.I. godz.18:15.


 

II Niedziela zwykła

(15.01.2023)
 

Plan Kolędy ks. Proboszcz:

16.I. poniedziałek od godz.10:00 ul. Piwna i Browarna
17.I. wtorek od godz.10:00 ul. Legionów domki i ul. Ułanów

18.I.środa od godz.10:00 ul. Mickiewicza i Sienkiewicza

19.I.czwartek od godz. 10:00 ul. Daszyńskiego domki i ul. Daszyńskiego  bl. 15 i 17

Każdego dnia uzupełnienie wizyty od g.16:00 wg.wyznaczonych ulic

 

Plan kolędy ks. Wikariusz

16 I poniedziałek
16:00 ul. Sucharskiego 11

17 I wtorek
16:00 ul. Sucharskiego 7

18 I środa
16:00 ul. Sucharskiego 9

19 I czwartek
16:00 ul. Sucharskiego 5, Jana Pawła II (numery parzyste) od ul. Moniuszki do komunalki

20 I piątek
16:00 ul. Jana Pawła II (numery parzyste) od komunalki do pl. Wolności

21.I sobota
10:00 ul. Jana Pawła II (numery nieparzyste)Niedziela Chrztu Pańskiego
(08.01.2023)

 

1. W niedzielę 15.01.2023 spotkanie dzieci komunijnych wraz z rodzicami po Mszy o godzinie 11:00.

Plan Kolędy ks. Proboszcz.


9.I. poniedziałek od godz.10:00 ul.Kaczeńcowa i Narutowicza

10.I. wtorek od godz.10:00 ul.Jęczmienna

11.I. środa od godz. 10:00 ul.Kątna

12.I. czwartek od godz.10:00 ul.Słodowa

13.I. piątek od godz.10:00 ul.Miodowa

14.I. sobota od godz.10:00 ul.Chmielna, Nasienna i Bema


 

Każdego dnia uzupełnienie wizyty od g.16:00 wg.wyznaczonych ulic

Plan kolędy od 09 do 14.01.2023 ks. wikariusz

9 I poniedziałek
16:00 ul. Daszyńskiego 19,21; ul. Górna

10 I wtorek
16:00 ul. Daszyńskiego  23, 25, 27; ul. Kilińskiego

11 I środa
16:00 ul. Moniuszki od Kościoła do ul. Kilińskiego (najpierw numery parzyste, później nieparzyste, ul. Młynarska

12 I czw
16:00 ul. Moniuszki od ul. Kilińskiego do młyna (najpierw numery parzyste, później nieparzyste, ul. Młynarska)

13 I piątek
16:00 ul. Sucharskiego 15

14.I sobota
10:00 ul. Sucharskiego 13; Jana Pawła II parzyste od granicy parafii do ul. Moniuszki.


 


 Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
(01.01.2023)

 

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy wieczorowej.

2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli ) na każdej mszy poświęcenie kadzidłą i kredy. Spowiedź pierwszopiątkowa na każdej mszy. Porządek mszy niedzielny.

3. Nie wyjeżdżamy do naszych pierwszopiątkowch chorych.

4. Dziś dzień modlitw w intencji misji .Zbiórka ofiar na tacę przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać.


1. Plan Kolędy ks. Proboszcz.


2.I. poniedziałek od godz. 10.00 ul.Rszewska, Letniskowa Zielona.

3.I. wtorek od godz.10:00 Plac Wolności od krańcówki.

4.I. środa od godz.10:00 ul. 8 Marca

5.I. czwartek od godz.10:00 ul.Kwiatowa

7.I. sobota od godz. 10:00 ul.Sadowa blok Zgody i Parkowa

9.I. poniedziałek od godz.10:00 ul.Kaczeńcowa

10.I. wtorek od godz.10:00 ul.Jęczmienna

11.I. środa od godz. 10:00 ul.Kątna

12.I. czwartek od godz.10:00 ul.Słodowa

13.I. piątek od godz.10:00 ul.Miodowa

14.I. sobota od godz.10:00 ul.Chmielna i Bema

Każdego dnia uzupełnienie wizyty od g.16:00 wg.wyznaczonych ulic


2. Plan kolędy od 02 do 07.01.2022 ks. wikariusz

2 I poniedziałek
16:00 ul. Polna, Wiosenna

3 I wtprek
16:00 pl. Wolności od straży

4 I środa
16:00 ul. Legionów 6,10,10a, Kosynierów

5 I czw
16:00 ul. Lutomierska od pl. Wolności do nr. 50 (najpierw parzyste, następnie nieparzyste)

7 I sobota
10:00 ul. Lutomierska od nr. 51 do Klonowej (najpierw parzyste, następnie nieparzyste)

 


 Boże Narodzenie
(26.12.2022)

 

1. Plan Kolędy ks. Proboszcz.

29.XII.czwartek od godz.10:00 Mirosławice, Ignacew: ul.Diamentowa, Kwarcowa ,Bursztynowa, Wodociągowa.

30.XII.piątek od godz.10:00 ul.Klonowa, bloki ul.Rszew Legionowo ul.Bukowa

31.XII. sobota od godz 10:00 ul. Łużycka, Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej

2.I. poniedziałek od godz. 10.00 ul.Rszewska, Letniskowa Zielona.

3.I. wtorek od godz.10:00 Plac Wolności od krańcówki.

4.I. środa od godz.10:00 ul. 8 Marca

5.I. czwartek od godz.10:00 ul.Kwiatowa

7.I. sobota od godz. 10:00 ul.Sadowa blok Zgody i Parkowa

9.I. poniedziałek od godz.10:00 ul.Kaczeńcowa

10.I. wtorek od godz.10:00 ul.Jęczmienna

11.I. środa od godz. 10:00 ul.Kątna

12.I. czwartek od godz.10:00 ul.Słodowa

13.I. piątek od godz.10:00 ul.Miodowa

14.I. sobota od godz.10:00 ul.Chmielna

Każdego dnia uzupełnienie wizyty od g.16:00 wg.wyznaczonych ulic


2. Plan kolędy od 28 do 31.12.2022 ks. wikariusz

28 XII śr od godz 10:00 ul. Lutomierska od Klonowej do Krzywej, Leszczynowa, Czereśniowa 16:00 ul. Krzywa, Wierzbowa, Świerkowa

29 XII czw od godz. 10:00 ul. Sosnowa, Jodłowa, Poziomkowa, Konwaliowa, Dębowa, Wiśniowa, Słoneczna
16:00 ul. Brzozowa, Lipowa, Liściasta

30 XII pt od od godz. 10:00 ul. Jesionowa, Kasztanowa, Jarzębinowa, Modrzewiowa
16:00 ul. Sasankowa, Wrzosowa, Spokojna, Jesienna

31 XII sb 10:00 ul. Klonowa obie strony (najpierw nry parzyste, później nieparzyste)


IV Niedziela Adwentu
(18.12.2022)

 

1.  Dziś o godz.16:00 spotkanie rady ekonomicznej na plebanii.

2. Po mszy o godz.11:00 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

3. Pasterka w naszej parafii o godz. 22:00.

4. Zapraszam osoby potrzebujące wsparcia do kancelarii parafialnej po odbiór paczek z produktami spożywczymi na święta. Odbiór w czasie dyżuru kancelaryjnego kapłana. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim którzy czynią miłosierdzie i w czasie Adwentu dostarczyli produkty. Bóg zapłać.III Niedziela Adwentu
(11.12.2022)

 

1. W sobotę 17 grudnia w naszej parafii Adwentowy Dzień Skupienia i spowiedzi. Spotkania z rozważaniami poprowadzi ks.prof.Grzegorz Leszczyński. Msze 7:30 Roraty i spotkanie z dziećmi i młodzieżą. 9:15 msza z konferencją dla wszystkich i godz.17:30 msza z konferencją dla wszystkich, zapraszamy.

2. Dziś mamy zbiórkę ofiar do puszki na Fundusz Ochrony Macierzyństwa Stanisławy Leszczyńskiej. Bóg zapłać.

3.W przyszłą niedzielę 18 grudnia o godz.16:00 spotkanie rady ekonomicznej na plebanii.II Niedziela Adwentu
(04.12.2022)

 

1. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania papierowe torby miłosierdzia na produkty spożywcze dla najuboższych rodzin naszej parafii. Torby wypełnione produktami przynosimy do ołtarza Miłosierdzia. Dary przekażemy na święta rodzinom .Bóg zapłać.

2. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022r. Celem akcji jest rozprowadzanie świec, które płonąc na wigilijnych stołach, symbolizują jedność i pamięć o dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Świece do nabycia w zakrystii. Rodzaje świec do nabycia wystawione są przed ołtarzem.

3. Dziś po mszy o godz.11:00 prezentacja i mierzenie strojów komunijnych.

4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz.17:00, zapraszamy.

5.W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msza św. z kazaniem na porannej i wieczornej mszy.

6. W sobotę 17 grudnia planujemy w naszej parafii Adwentowy Dzień Skupienia i Spowiedzi. Spotkania z rozważaniami poprowadzi ks.prof.Grzegorz Leszczyński .Msze 7:30 Roraty i spotkanie z dziećmi i młodzieżą. 9:15 msza z konferencją dla wszystkich i godz.17:30 msza z konferencją dla wszystkich, zapraszamy.I Niedziela Adwentu
(27.11.2022)

 

1. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania papierowe torby miłosierdzia na produkty spożywcze dla najuboższych rodzin naszej parafii. Torby wypełnione produktami przynosimy do ołtarza Miłosierdzia. Dary przekażemy na święta rodzinom .Bóg zapłać.

2. Dziś na mszy św.o godz.7:30 święcimy opłatki na wigilię. Opłatki będą roznosić w parafii osoby z upoważnieniem od ks.proboszcza. Poświęcone opłatki można zabrać również z kancelarii parafialnej lub zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji posłużą na spłatę remontu plebanii oraz na realizowany remont organów.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz.16:00, możliwość spowiedzi od godz.17:00. W piątek spowiadamy rano od godz. 7:00 po południu od godz. 17:00 .Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:00.

4. Zapraszam radę ekonomiczną przy naszej parafii dziś na spotkanie na plebanii o godz.16,00.

5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022 r. Celem akcji jest rozprowadzanie świec, które płonąc na wigilijnych stołach, symbolizują jedność i pamięć o dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Świece do nabycia w zakrystii. Rodzaje świec do nabycia wystawione są przed ołtarzem.

6. Dziś rozpoczynamy Adwent czas aktywnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w Bożym Narodzeniu. Roraty - msza św. o świcie w dni powszednie Adwentu o godz. 7:30. Młodzież bierzmowana i dzieci komunijne przychodzą na roraty w każdą sobotę Adwentu na godz. 7:30. Obecność obowiązkowa.

7. Za tydzień w niedzielę 4.XII po mszy o godz.11:00 prezentacja strojów komunijnych.Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
(20.11.2022)

 

1. Dziś ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi Bóg zapłać za modlitwę w intencji kleryków i powołań do seminarium oraz za ofiary na tacę.

2. Dziś spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po mszy o godz.11:00.

3. Dziś przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata .Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiemu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego.

4. Zapraszam radę ekonomiczną przy naszej parafii 27.XI, w niedzielę na spotkanie na plebanii o godz.16:00.

5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022 r.Celem akcji jest rozprowadzanie świec, które płonąc na wigilijnych stołach symbolizują jedność i pamięć o dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Świece do nabycia w zakrystii. Rodzaje świec do nabycia wystawione są przed ołtarzem.XXXIII Niedziela zwykła
(13.11.2022)


1. Dziś obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na rzecz ubogich.

2. Dziś po mszy z godz.11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi obecność obowiązkowa.

3. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 20 listopada po mszy z godz.11:00.

4. W kruchcie kościoła zbieramy dziś ofiary do puszki z racji pomocy w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata .Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiemu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego.

6. Zapraszam radę ekonomiczną przy naszej parafii 27.XI. w niedzielę na spotkanie na plebanii o godz.16:00.


XXXII Niedziela zwykła
(06.11.2022)


1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszam na nabożeństwo adoracyjne na godz. 17:00.

2. W najbliższą niedzielę 13 listopada po mszy z godz. 11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi obecność obowiązkowa.

3. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w niedzielę  20 listopada po mszy z godz.11:00.

4. Krąg rodzin Domowego Kościoła zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 10 XI po mszy wieczorowej.

5. W piątek przypada 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości na wieczornej mszy św. stosowna homilia.


XXXI Niedziela zwykła
(30.10.2022)


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz.16:00 do wieczornej mszy, spowiedź od godz.17:00. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 po południu od godz.17:00.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada przypada we wtorek, w naszym kościele msze św. 7:30; 9:15; 17:30. Procesja na cmentarzu o godz. 14:00. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych .


XXX Niedziela zwykła
(23.10.2022)


1. Dziś Światowy Dzień Misyjny -pamiętajmy o modlitwie w intencji pracujących na misjach, taca przeznaczona jest na potrzeby misjonarzy.

2. Dziś po mszy o godz.11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi.

3. Młodzież w kruchcie kościoła rozprowadza znicze zebrane przy tej okazji ofiary posłużą im na wyjazd wakacyjny z ks.opiekunem.

4. W piątek przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza, msza z homilią wieczorem.

5. Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada przypada we wtorek w naszym kościele msze św. o godz. 7:30; 9:15; 17:30. Procesja na cmentarzu o godz.14:00.


XXIX Niedziela zwykła
(16.10.2022)


1. Dziś po mszy o godz.11:00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

2. Dziś po mszach św. można nabyć znicze w kruchcie Kościoła od grupy młodzieżowej naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji pomogą w dofinansowaniu wyjazdu wakacyjnego młodzieży z ks.opiekunem.

3. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę 23.X. po mszy o godz. 11:00 obecność obowiązkowa .


XXVIII Niedziela zwykła
(09.10.2022)


1. Dziś 22 Dzień Papieski w kruchcie Kościoła od-bywa się zbiórka do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W najbliższy czwartek 13 X zapraszam na nabożeństwo Fatimskie o  godz.16:45.

3. W niedzielę 16 X po mszy o godz.11:00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

4. W niedzielę 16 i 23 X po mszach św. będzie można nabyć znicze w kruchcie Kościoła od grupy młodzieżowej naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji pomogą w dofinansowaniu wyjazdu wakacyjnego młodzieży z ks.opiekunem.


XXVII Niedziela zwykła
(02.10.2022)


1. Dziś zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz.16:00. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00, po południu od godz. 17:00. Do chorych wyjeżdżamy o godz. 9:00

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz.16:45. Ponieważ nabożeństwo prowadzi dyżurny dnia kancelaria w październiku będzie wyjątkowo czynna od godz.16:00 do godz. 16:45.

4.Rozpoczynamy przyjmowanie na wypominki roczne półroczne i jednorazowe.

 


XXVI Niedziela zwykła
(25.09.2022)


1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy modlimy się w tej intencji.

2. W czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, msza wieczorowa z homilią.

3. Dziś spotkanie formacyjne i organizacyjne dla rodziców i dzieci po mszy o godz.11:00. Obecność obowiązkowa jest to jeden z warunków dopuszczenia dziecka do sakramentów.

4. Od jutra 26 września kancelaria parafialna będzie czynna na plebanii przy ul.Jana Pawła II 31.Godziny urzędowania nie ulegają zmianie. Przenosimy od poniedziałku urzędowanie z kancelarii przy Daszyńskiego 6.

5. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie na godz.16:45. Ponieważ nabożeństwo prowadzi dyżurny dnia, kancelaria w październiku będzie wyjątkowo czynna od godz.16:00 do godz.16:45.

6. Rozpoczynamy przyjmowanie na wypominki roczne półroczne i jednorazowe.


XXV Niedziela zwykła
(19.09.2022)


1.  Dziś zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za ofiary.

2. W środę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty msza z homilią wieczorowa.

3. Rodziców dzieci komunijnych zachęcam do zaopatrzenia swoich dzieci w różańce, poświęcimy koraliki w niedzielę 25.IX na mszy o godz.11:00. Dzieci przychodzą z różańcami na nabożeństwo w miesiącu październiku.

4. Pierwsze spotkanie formacyjne i organizacyjne dla rodziców i dzieci 25.IX po mszy o godz.11:00. Obecność obowiązkowa, jest to jeden z warunków dopuszczenia dziecka do sakramentów.

5. Od dnia 26 września, od poniedziałku kancelaria parafialna będzie czynna na plebanii przy ul.Jana Pawła II 31. Godziny urzędowania nie ulegają zmianie. Przenosimy od przyszłego poniedziałku urzędowanie z kancelarii przy Daszyńskiego.

6. Młodzież z klas siódmych i pozostali przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii mają dziś swoje formacyjne spotkanie po mszy z godz.11:00.


XXIV Niedziela zwykła
(11.09.2022)


1. W najbliższy wtorek Nabożeństwo Fatimskie po mszy wieczorowej zapraszamy.

2. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego msza z homilią wieczorem.

3. Rodziców dzieci komunijnych zachęcam do zaopatrzenia swoich dzieci w różańce poświęcimy koraliki w niedzielę 25.IX na mszy o godz. 11:00. Dzieci przychodzą z różańcami na nabożeństwo w miesiącu październiku.

4. Pierwsze spotkanie formacyjne i organizacyjne dla rodziców i dzieci 25.IX po mszy o godz.11:00.Obecność obowiązkowa, jest to jeden z warunków dopuszczenia dziecka do sakramentów


XXIII Niedziela zwykła
(04.09.2022)

1. Zapisujemy dzieci do I Komunii św. z klas III w kancelarii parafialnej. Rodzice zapisujący dzieci przynoszą metrykę chrztu dziecka.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu godz.17:00.

3. W najbliższy czwartek przypada święto Narodzenia NMP msza z kazaniem wieczorowa o godz.17:30, zapraszamy.


XXII Niedziela zwykła
(28.08.2022)

1. Zapisujemy dzieci do I Komunii św. z klas III w kancelarii parafialnej. Rodzice zapisujący dzieci przynoszą metrykę chrztu dziecka.

2 .Zapraszamy po wyprawki szkolne do kancelarii parafialnej. Bardzo serdecznie dziękuję darczyńcom za te dary.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, zapraszam. W piątek do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:00. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 7:00, po południu od godz. 17:00.

4. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na msze na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o  godz. 8:00.

5. Przypominam, że od miesiąca września msze niedzielne wieczorowe będą sprawowane o godz. 17:30.


XXI Niedziela zwykła
(21.08.2022)

1. Jesteśmy po uroczystości 30 lecia erygowania naszej parafii. Bogu Najwyższemu niech będą dzięki za to że nam błogosławi. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczestniczącym w modlitwie dziękczynienia. Bóg zapłać asyście parafialnej, panu organiście Sławomirowi, kościelnemu Bartoszowi, lektorom i ministrantom, czytającym teksty czytań mszalnych i modlitwę wiernych. Panu Andrzejowi Kopka za powitanie Arcybiskupa. Z całego serca dziękuje parafiankom za przygotowanie pysznego ciasta na festyn parafialny .Osobom obsługującym uczestników festynu. Bardzo gorąco dziękuje Chórowi Cantores Misericordiae Dei za udział w liturgii mszy św. na czele z panią Anną Kamerys. Bóg zapłać panu Piotrowi Zganiacz za przygotowanie nagłośnienia na koncert. Dziękuję małżonce pana Piotra pani Karolinie Nowosielskiej Zganiacz za przepięknie wykonany koncert utworów Chopina. Pani Dyrektor SP.2 za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego plac, Bóg zapłać.

2. Zapisujemy dzieci do I Komunii św.z klas III w kancelarii parafialnej. Rodzice zapisujący dzieci przynoszą metrykę chrztu dziecka.

3.Zapraszamy po wyprawki szkolne do kancelarii parafialnej .Bardzo serdecznie dziękuję darczyńcom za te dary.

 


XX Niedziela zwykła
(14.08.2022)

1. W tym roku 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy świętować 30 lecie erygowania naszej parafii św. Józefa Robotnika. O godz.11:00 uroczystą mszę św. dziękczynną, jubileuszową odprawi ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś, już dziś zapraszam na to świętowanie i wspólną modlitwę. Po mszy na placu koncert i poczęstunek domowym ciastem.

2. Składam serdeczne podziękowanie pani Dorocie Kopka za przygotowanie nowych wyściółek do ławek w Kościele.

3. Serdeczne podziękowanie dla I KŻR za ofiarę na potrzeby kościoła - 500 zł. Bóg zapłać.

4. Msze św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 7:30; 9:15; 11:00 i wieczorem 17:30. Na każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5. Dziękuje rodzinom z naszej parafii za posprzątanie Kościoła i wymiane obrusów na uroczystości.


​XIX Niedziela zwykła
(06.08.2022)

1. W tym roku 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy świętować 30 lecie erygowania naszej parafii św. Józefa Robotnika. O godz.11:00 uroczystą mszę św. dziękczynną, jubileuszową odprawi ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś, już dziś zapraszam na to świętowanie i wspólną modlitwę. Po mszy na placu koncert i poczęstunek domowym ciastem.

2. W najbliższą sobotę 13 sierpnia po Mszy Nabożeństwo Fatimskie
.


​XVIII Niedziela zwykła
(30.07.2022)

1. W tym roku 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy świętować 30 lecie erygowania naszej parafii św. Józefa Robotnika. O godz.11:00 uroczystą mszę św. dziękczynną, jubileuszową odprawi ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś, już dziś zapraszam na to świętowanie i wspólną modlitwę. Po mszy na placu koncert i poczęstunek domowym ciastem.

2. Jutro przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na mszach będziemy modlić się za ofiary Powstania.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek od godz.17:00. W piątek rano od godz. 7:00 po południu od godz.17:00. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego msza z kazaniem poranna.

 ​XVI Niedziela zwykła
(17.07.2022)


1. W przyszłą niedzielę na każdej mszy św. będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. Po każdej mszy tradycyjnie poświęce pojazdy.

2. W tym roku 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy świętować 30 lecie erygowania naszej parafii św.Józefa Robotnika. O godz.11:00 uroczystą mszę św. dziękczynną jubileuszową odprawi ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś, już dziś zapraszam na to świętowanie i wspólną modlitwę. Po mszy na placu koncert i poczęstunek domowym ciastem.


XIV Niedziela zwykła
(03.07.2022)


1. Dziś o godz.18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy.

2. W najbliższy czwartek od godz.16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zapraszamy do modlitwy adoracyjnej.


 XIII Niedziela zwykła
(26.06.2022)


1. W tym tygodniu w środę będziemy obchodzić uroczystość św. Piotra i Pawła msza św. z kazaniem 17:30.

2. Pierwszego lipca w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 7:00 po południu od godz.17:00. Nie wyjeżdżamy do chorych.


XII Niedziela zwykła
(19.06.2022)


1. W tym tygodniu w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela msza św. z kazaniem 17:30. Na mszy wieczornej poświęcenie wianków. Zakończenie oktawy Bożego Ciała.

2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa msza św. z kazaniem 17:30. Można spożywać pokarmy mięsne.

3. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Litanii do Serca Pana Jezusa.

4. W piątek 24 VI zakończenie roku szkolnego zapraszam rodziców ,nauczycieli, młodzież i dzieci na mszę św. dziękczynną na godz. 8:00. Przypominam o skorzystaniu w tygodniu z sakramentu pokuty.


Niedziela Trójcy Przenajświętszej
(12.06.2022)


1.Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 16 czerwca. Procesja wyruszy z naszego Kościoła po mszy z godz. 9:15 przejdziemy ulicą Moniuszki, Kilińskiego i Łaską, zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze na ul. Moniuszki. Już dziś proszę o zorganizowanie dekoracji trasy i przygotowanie dwóch ołtarzy. Pierwszy w bramie posesji państwa Grabowskich drugi przy posesji rodziny Dob rodziej.

2. Dziś zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

3. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Litanii do Serca Pana Jezusa.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie zapraszam.

5. W piątek 24 VI zakończenie roku szkolnego zapraszam rodziców ,nauczycieli, młodzież i dzieci na mszę św. dziękczynną na godz. 8:15. Przypominam o skorzystaniu w tygodniu z sakramentu pokuty.

 


​​​​​ Zesłanie Ducha Świętego
(05.06.2022)


1.Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 16 czerwca. Procesja wyruszy z naszego Kościoła po mszy z godz. 9:15 przejdziemy ulicą Moniuszki, Kilińskiego i Łaską, zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze na ul. Moniuszki. Już dziś proszę o zorganizowanie dekoracji trasy i przygotowanie dwóch ołtarzy. Pierwszy w bramie posesji państwa Grabowskich drugi przy posesji rodziny Dobrodziej.

2. Dziś w kruchcie odbywa się zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe przed mszą wieczorową . 5.Sakrment bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w Boże Ciało 16 czerwca na mszy o g.19:00.

 


​​​​​ Wniebowstąpienie Pańskie
(29.05.2022)


1. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 16 czerwca. Procesja wyruszy z naszego Kościoła po mszy z godz. 9:15 przejdziemy ulicą Moniuszki, Kilińskiego i Łaską, zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze na ul. Moniuszki. Już dziś proszę o zorganizowanie dekoracji trasy i przygotowanie dwóch ołtarzy. Pierwszy w bramie posesji państwa Grabowskich drugi przy posesji rodziny Dobrodziej

2. Od środy zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe przed mszą wieczorową.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca .W czwartek zapraszamy od godz.16:00 na adoracje Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 po południu od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:15.


​​​​VI Niedziela Wielkanocna
(22.05.2022)

1. W niedzielę 29 V. na mszy o godz.11:00 Rocznica Komunii św. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych i rodziców w poniedziałek 23 V o godz.18:00. Spowiedź dla dzieci rodziców i najbliższych 28 maja w sobotę godz. 9:30.

2. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 16 czerwca. Procesja wyruszy z naszego Kościoła po mszy z godz. 9:15 przejdziemy ulicą Moniuszki, Kilińskiego i Łaską, zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze na ul. Moniuszki. Już dziś proszę o zorganizowanie dekoracji trasy i przygotowanie dwóch ołtarzy. Pierwszy w bramie posesji państwa Grabowskich drugi przy posesji rodziny Dobrodziej.

3. W piątek 27 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim będzie obchodzić swoje 90 lecie istnienia zapraszam na dziękczynną mszę św. z tej okazji na godz. 10:00 do naszego Kościoła.

4. Dziś po mszy o godz. 11:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i tych kandydatów którzy w tym roku przystępują do sakramentu.

5. Zapraszam na mszę św. w int. Ks.Marcina z racji 12 rocznicy święceń kapłańskich 29.V. godz.11:00. ​​​​


​​​​V Niedziela Wielkanocna
(15.05.2022)

1. W niedzielę 29.V. na mszy o godz.11:00 Rocznica Komunii św. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych i rodziców w poniedziałek 23 V. o godz.18:00.

2. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 16 czerwca. Procesja wyruszy z naszego Kościoła po mszy z godz. 9:15 przejdziemy ulicą Moniuszki Kilińskiego i Łaską zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze na ul. Moniuszki. Już dziś proszę o zorganizowanie dekoracji trasy i przygotowanie dwóch ołtarzy. Pierwszy w bramie posesji państwa Grabowskich drugi przy posesji rodziny Dobrodziej.

3. W piątek 27 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim będzie obchodzić swoje 90 lecie istnienia zapraszam na dziękczynną mszę św. z tej okazji na godz.10:00 do naszego Kościoła.

4. W niedzielę 22 maja po mszy o godz.11:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

5. Zapraszam na mszę św. w int. Ks. Marcina z racji 12 rocznicy święceń kapłańskich 29.V. o godz.19:00.


​​​IV Niedziela Wielkanocna
(08.05.2022)

1. W poniedziałek 9 maja na godz.16:00 zapraszamy dzieci komunijne na próbę przed uroczystością komunijną. Obecność obowiązkowa.

2. W przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św.dzieci z kolejnej grupy .Msza św. komunijna o godz. 11:00 osoby przychodzące na tę godzinę mszy proszę o wybranie Eucharystii z innej godziny.

3. Spowiedź dzieci, rodziców, dziadków, chrzestnych i rodziny i dzieci komunijnych w sobotę od godz. 9:15. Sprzątanie kościoła przed komunią w czwartek 12 V godz.18:00.

4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 16 czerwca. Procesja wyruszy z naszego Kościoła po mszy o  godz. 9:15 przejdziemy ulicą Moniuszki, Kilińskiego i Łaską zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze na ul. Moniuszki .Już dziś proszę o zorganizowanie dekoracji trasy i przygotowanie dwóch ołtarzy. Pierwszy w bramie posesji państwa Grabowskich drugi przy posesji rodziny Dobrodziej.  ​​​III Niedziela Wielkanocna
(01.05.2022)

1. W poniedziałek 2 maja zapraszamy dzieci komunijne na próbę przed uroczystością komunijną, 2 maja godz.16:00 próba dla dzieci przystępujących do komunii 8.V. o godz.10:30. 2 maja godz.18:00 próba dla dzieci przystępujących do komunii 8 maja o godz.12:00. Obecność obowiązkowa.

2. Przypominam że od 1 maja w miesiące letnie msze św wieczorowe w niedzielę i uroczystości godz.19:00. W dni powszednie godz.17:30.

3. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski porządek mszy niedzielny. Na sumie odnowienie Aktu oddania się NMP.

4. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie przed mszą wieczorową.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16:00. Spowiedź pierwszo piątkowa rano od godz.7:00 po południu od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:15.

6. W przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św.dzieci I grupa 10:30, druga grupa godz.12:00. Osoby uczęszczające na msze o godz. 9:15 i 11:00 proszę o wybranie mszy o godz. 7:30 albo 19:00.

7. Spowiedź dzieci, rodziców, dziadków, chrzestnych i rodziny i dzieci komunijnych w sobotę od godz.9:15. 


​​Niedziela Miłosierdzia Bożego
(24.04.2022)

1. Dziś zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek 2 maja zapraszamy dzieci komunijne na próbę przed uroczystością komunijną godz.16:00 -próba dla dzieci przystępujących do komunii 8.V. z godz.10:30;  godz. 18:00 próba dla dzieci przystępujących do komunii 8.V. z godz.12:00.Obecność obowiązkowa.

3. W przyszłą niedzielę 1 maja święto patronalne naszej parafii św. Józefa Robotnika, suma odpustowa o godz.11:00, zapraszam asystę lektorów ministrantów i dziewczynki sypiące kwiaty. Msze św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks.prof.Grzegorz Leszczyński -zapraszamy.

4. Przypominam że od 1 maja w miesiące letnie msze św wieczorowe w niedzielę i uroczystości o godz.19:00. W dni powszednie godz. 17:30.  

​​Niedziela Palmowa
(10.04.2022)

1. Dziś zbiórka ofiar do puszki w kruchcie kościoła na Fundusz Obrony Życia. Bóg zapłać.

2. Dekoracje świąteczną wraz z sprzątaniem kościoła planujemy w wielką środę o godz.18:00, zapraszamy do pomocy.

3. Liturgia w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę godz.18:00, zapraszamy. W Wielki Piątek godz.15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8:00 do godz. 15:00. Prosimy o zgłaszanie adresów do poświęcenia pokarmów w terenie, kapłan wyjedzie od godz. 9:00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w Triduum Paschalne. Rezurekcja o godz. 6:00, zapraszam asystę, dzieci sypiące kwiaty, lektorów i ministrantów. Porządek mszy św. w Niedzielę Wielkanocną 6:00 Rezurekcja, 9:15,11:00, 17:30.  


​​V Niedziela Wielkiego Postu
(03.04.2022)

1. Trwają od dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne spotkania prowadzi ks.Tomasz Falak. Program wywieszony jest w kruchcie kościoła. Zapraszam.

2. Przy krzyżu adoracyjnym można składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i dekoracje świąteczną. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz.16:00.

4. Przymiarka strojów komunijnych w ramach poprawki w sobotę 9 kwietnia godz.14:00 w salce katechetycznej ul. Daszyńskiego 6. 6.W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na każdej mszy.


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII ŚW.JÓZEFA ROBOTNIKA W KONSTANTYNOWIE ŁÓDZKIM 3.IV-5.IV.2022r.

3.IV.2022r. V Niedziela Wielkiego Postu
7:30 Msza św. z nauką ogólną
9:15 Msza św. z nauką dla chorych
11:00 Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży
17:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną
17:30 
Msza św. z nauką ogólną

4.IV.2022r. poniedziałek
7:30 Msza św. z nauką ogólną
9:15 Msza św. z nauką dla klas 0,I,II,III
11:00 Msza św. z nauką dla klas IV,V,VI,VII,VIII 
17:30 Msza św.z nauką ogólną

5.IV.2021r.wtorek
7:30 Msza św. z nauką ogólną
9:15 Msza św. z nauką dla klas O,I,II,III
11:00 Msza św. z nauką dla klas IV,V,VI,VII,VIII
17:30 Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji

SPOWIEDŹ 7:30-12:00; 17:00-18:30


​​IV Niedziela Wielkiego Postu
(27.03.2022)

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od najbliższej niedzieli 3-5 IV. spotkania poprowadzi ks. Tomasz Falak. Już dzisiaj proszę o zaplanowanie sobie tak czasu aby uczestniczyć w spotkaniach. Plan rekolekcji jest wywieszony w kruchcie kościoła. Proszę o modlitwę w intencji naszych rekolekcji. Program wywieszony jest w kruchcie kościoła.

2. Przy krzyżu adoracyjnym można składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i dekoracje świąteczną. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz .7:00 po południu od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:00. 


​III Niedziela Wielkiego Postu
(20.03.2022)

1. Spotkanie dzieci komunijnych i rodziców z firmą przygotowującą stroje komunijne dziś po mszy o godz.11:00.

2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planowane są od 5 Niedzieli Wielkiego Postu 3-5 IV. spotkania poprowadzi ks. Tomasz Falak. Już dzisiaj proszę o zaplanowanie sobie tak czasu aby uczestniczyć w spotkaniach. Plan rekolekcji jest wywieszony w kruchcie kościoła.

3. Przy krzyżu adoracyjnym można składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa i dekoracje świąteczną. Bóg zapłać.

4.W najbliższy piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia ). Msza św.z homilia o godz.17:30. Na mszy wieczornej Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 

​II Niedziela Wielkiego Postu
(13.03.2022)

1. Spotkanie dzieci komunijnych i rodziców z firmą przygotowującą stroje komunijne w niedzielę 20 III po mszy o godz.11:00.

2.Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dotychczasowe rozporządzenie traci moc obowiązującą do tej pory. Pozostaje tylko obowiązek zakładania maseczki w pomieszczeniach zamkniętych w licznych zgromadzeniach. Również w Kościele.

3. W kruchcie kościoła wystawione są ankiety dla osób które chcą przyjąć osoby uciekające z objętej wojną Ukrainy. Ankietę zabieramy do domu dokładnie wypełniamy i przynosimy do kancelarii lub zakrystii.

4. Dziś zbiórka ofiar do puszki na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planowane są od 5 Niedzieli Wielkiego Postu 3-5 IV. spotkania poprowadzi ks. Tomasz Falak. Już dzisiaj proszę o zaplanowanie sobie tak czasu aby uczestniczyć w spotkaniach .Plan rekolekcji:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W PARAFII ŚW.JÓZEFA ROBOTNIKA W KONSTANTYNOWIE ŁÓDZKIM 3.IV-5.IV.2022r.

3.IV.2022r. V Niedziela Wielkiego Postu
7:30 Msza św. z nauką ogólną
9:15 Msza św. z nauką dla chorych
11:00 Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży
17:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną
17:30 
Msza św. z nauką ogólną

4.IV.2022r. poniedziałek
7:30 Msza św. z nauką ogólną
9:15 Msza św. z nauką dla klas 0,I,II,III
11:00 Msza św. z nauką dla klas IV,V,VI,VII,VIII 
17:30 Msza św.z nauką ogólną

5.IV.2021r.wtorek
7:30 Msza św. z nauką ogólną
9:15 Msza św. z nauką dla klas O,I,II,III
11:00 Msza św. z nauką dla klas IV,V,VI,VII,VIII
17:30 Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji

SPOWIEDŹ 7:30-12:00; 17:00-18:30


​I Niedziela Wielkiego Postu
(06.03.2022)

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post Droga Krzyżowa w każdy piątek godz.17:00 dla dzieci komunijnych oraz z innych klas i młodzieży kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży. Godzina 18:00 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Gorzkie Żale w niedzielę godz.17:00, zapraszamy.

2. Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII po mszy o godz.11:00.

3. Spotkanie dzieci komunijnych i rodziców z firmą przygotowującą stroje komunijne w niedzielę 20 III po mszy o godz. 11:00.

4. Bóg zapłać za ofiarę na remont 200zł. z ul. Sucharskiego 11.

5. Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dotychczasowe rozporządzenie traci moc obowiązującą do tej pory. Pozostaje tylko obowiązek zakładania maseczki w pomieszczeniach zamkniętych w licznych zgromadzeniach. Również w Kościele.

6. W kruchcie kościoła wystawione są ankiety dla osób które chcą przyjąć osoby uciekające z objętej wojną Ukrainy. Ankietę zabieramy do domu dokładnie wypełniamy i przynosimy do kancelarii lub zakrystii.  


​VIII Niedziela zwykła
(27.02.2022)

1. Kurs przedmałżeński rozpoczynamy w naszej parafii w sobotę 5 marca pierwsze spotkanie w salce po mszy wieczorowej. Zapisy na kurs w kancelarii i zakrystii.

2. Parafia Narodzenia NMP organizuje różaniec z udziałem mężczyzn 5 marca o godz.19:00. Nabożeństwo odbędzie się na ulicach Konstantynowa zapraszamy.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post msze św. godz.7:30 ; 9:15; 17:30. Droga Krzyżowa w każdy piątek godz. 17:00 dla dzieci komunijnych oraz z innych klas i młodzieży kandydatów do bierzmowania i pozostałej młodzieży, natomiast o godz.18:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę godz.17:00, zapraszamy.

4.W niedzielę 6 marca spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII po mszy o godz.11:00.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek od godz.16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do mszy wieczorowej, zapraszamy. Spowiedź od godz. 17:00. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00, po południu od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:00.  


VII Niedziela zwykła
(20.02.2022)

1. Kurs przedmałżeński rozpoczynamy w naszej parafii w sobotę 5 marca pierwsze spotkanie w kościele po mszy wieczorowej. Zapisy na kurs w kancelarii i zakrystii.

2.Parafia Narodzenia NMP organizuje różaniec z udziałem mężczyzn 5 marca o godz.19:00. Nabożeństwo odbędzie się na ulicach Konstantynowa zapraszamy.


​​​​​​ VI Niedziela zwykła
(13.02.2022)

1. Dziś spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po mszy o godz. 11:00 .Obecność obowiązkowa.

2. Kurs przedmałżeński rozpoczynamy w naszej parafii w sobotę 5 marca pierwsze spotkanie w kościele po mszy wieczorowej. Zapisy na kurs w kancelarii i zakrystii.

3. Parafia Narodzenia NMP organizuje różaniec z udziałem mężczyzn 5 marca o godz. 19:00. Nabożeństwo odbędzie się na ulicach Konstantynowa, zapraszamy.

4. Bóg zapłać za ofiarę na kościół od KŻR.100 zł.


​​​​​​ V Niedziela zwykła
(06.02.2022)

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00, zapraszamy.

2. W piątek przypada Światowy Dzień Chorych modlitwa za chorych oraz namaszczenie chorych dla potrzebujących na mszy godz. 7:30 i 17:30.

3. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po mszy o godz.11:00. Obecność obowiązkowa.

4. Wspólota Domowego Kościoła zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek 11 lutego godz.18:15.


​​​​​ IV Niedziela zwykła
(30.01.2022)

1. W środę przypada święto Ofiarowanie Pańskie (Matki Bożej Gromnicznej) na każdej mszy poświęcenie gromnic. Porządek mszy jak w niedzielę. Gromnice będą do nabycia w kruchcie kościoła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca .W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Spowiedź od godz.17:00. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 7:00 po południu od godz.17:00. Do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:15.


​​​​​ II Niedziela zwykła
(16.01.2022)

1. Dziś po mszy o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, poświęcenie książeczek. Obecność obowiązkowa.

2. W najbliższy piątek 21.I.o godz. 18:15 adoracja Najswietszego Sakramentu, zapraszamy.

3. Zakończyliśmy kolędę w naszej wspólnocie parafialnej składam serdeczne podziękowanie za serdeczne spotkania oraz za ofiary na potrzeby Kościoła Bóg zapłać.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i rodziców w niedzielę 23.I po mszy o godz.11:00 .


​​​​ Niedziela Chrztu Pańskiego
(09.01.2022)

1. Kontynuujemy kolędę jako wizytę duszpasterską w domach wiernych .To ważny element w życiu parafii ,gdyż jest doskonałą okazją do ewangelizacji i jedynym sposobem na dotarcie do wielu parafian z którymi kapłan nie ma innych okazji na spotkanie i rozmowę. Ofiary z racji kolędy zostaną przeznaczone na trwające remonty. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na stronie parafii.

2. Dziś koniec okresu Narodzenia Pańskiego tradycyjnie w kościele śpiewamy kolędy i utrzymujemy dekoracje Bożego Narodzenia do 2.II.

3. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Poświęcenie książeczek. Obecność obowiązkowa.


Plan kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek 10.01.2022
Ks. Proboszcz od godz 16:00 - ul. 8 Marca od Jana Pawła II
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Narutowicza i Kaczeńcowa


Wtorek 11.01.2022
Ks. Proboszcz od godz 16:00 - ul. Kwiatowa
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Sucharskiego 5, Kilińskiego - domy

Środa 12.01.2022

Ks. Proboszcz od godz. 16:00 - ul. Jana Pawła II nr parzyste
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Sucharskiego 7, Kilińskiego - bloki
 

Czwartek 13.01.2022
Ks. Proboszcz od godz. 16:00 - ul. Jana Pawła II nr nieparzyste
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Daszyńskiego 15, Sucharskiego 9, Legionów 6


Piątek 14.01.2022
Ks. Proboszcz od godz. 16:00 - ul. Sucharskiego 15
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Daszyńskiego 17;19;21, Sucharskiego 11, Legionów 10,10a

Sobota 15.01.2022
Ks. Prefekt od godz. 10:00 - ul. Daszyńskiego 23;25;27, Sucharskiego 13​​​​II​​​​ Niedziela po Narodzeniu Pańskim
(02.01.2022)

1. Kontynuujemy kolędę jako wizytę duszpasterską w domach wiernych .To ważny element w życiu parafii ,gdyż jest doskonałą okazją do ewangelizacji i jedynym sposobem na dotarcie do wielu parafian z którymi kapłan nie ma innych okazji na spotkanie i rozmowę. Ofiary z racji kolędy zostaną przeznaczone na trwające remonty. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz dostępny na stronie parafii.

2. W czwartek 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), porządek mszy niedzielny, na mszach święcimy kadzidło i kredę. W czwartek od godz.16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zapraszamy do adoracji. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi.

3. W pierwszy piątek miesiąca stycznia spowiedź od godz. 7:00, po południu od godz. 17:00. Nie będziemy w tym dniu u naszych pierwszo piątkowych chorych.

4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przed każdą mszą ministranci będą rozprowadzać zestawy kredy i kadzidła. Bóg zapłać za ofiary na działalność tej grupy parafialnej.

Plan kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek 3.01.2022
Ks. Proboszcz od godz 16:00 - Plac Wolności od Straży
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Konopnicka, Nasienna


Wtorek 4.01.2022
Ks. Proboszcz od godz 16:00 - ul. Moniuszki numery parzyste
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Młynarska, Górna

Środa 5.01.2022

Ks. Proboszcz od godz. 16:00 - ul. Moniuszki numery nieparzyste
Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Bema, Miodowa

Piątek 7.01.2022

Ks. Proboszcz od godz. 16:00 - ul. Parkowa
Ks Prefekt od godz. 10:00 - ul. Kątna

Ks. Prefekt od godz. 16:00 - ul. Piwna, Browarna

Sobota 8.01.2022
Ks. Proboszcz od godz. 9:00 - ul. Sienkiewicza, Mickiewicza
Ks. Prefekt od godz. 10:00 - ul. Jęczmienna, Chmielna, Słodowa


​​​IV​​​​ Niedziela Adwentu
(19.12.2021)

1. W zakrystii i kancelarii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiary składane przy nabyciu opłatka posłużą na finansowanie remontu organów oraz plebanii.

2. Grupa młodzieżowa rozprowadza własnoręcznie przygotowane ozdoby bożonarodzeniowe ofiary składane przy ich nabyciu posłużą im na wyjazd wakacyjny.

3. Zapraszam osoby potrzebujące wsparcia po paczki świąteczne z produktami spożywczymi. Odbiór w czasie dyżuru kancelaryjnego. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za dary.

4.Pasterka w naszej parafii o godz. 22:00.

5. W piątek 24 XII w wigilię Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


​​III​​​​ Niedziela Adwentu
(12.12.2021)

1.W zakrystii i kancelarii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny ofiary składane przy nabyciu opłatka posłużą na finansowanie remontu organów oraz plebanii.

2. Dziś i 19 XII grupa młodzieżowa rozprowadza własnoręcznie przygotowane ozdoby bożonarodzeniowe, ofiary składane przy ich nabyciu posłużą im na wyjazd wakacyjny.

3. Planujemy w naszej parafii w najbliższą sobotę 18 XII. Adwentowy Dzień Rekolekcyjny z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Msze św.7:30 z nauką ogólną 9:15 z nauką dla chorych z sakramentem namaszczenia godz.11:00, nauka dla dzieci i młodzieży godz.17:30 msza z nauką ogólną na zakończenie.

4. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

5. Zapraszam osoby potrzebujące wsparcia po paczki świąteczne z produktami spożywczymi. Odbiór w czasie dyżuru kancelaryjnego. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za dary.

6. Pasterka w naszej parafii o godz. 22:00.


​II​​​​ Niedziela Adwentu
(05.12.2021)

1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom .

2. W zakrystii i kancelarii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny ofiary składane przy nabyciu opłatka posłużą na finansowanie remontu organów oraz plebanii.

3. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania torby na produkty spożywcze. Tytki wypełnione wracają przed ołtarz najuboższych w naszej parafii.

4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca o godz.17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz.11:00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

6. Dziś po mszy o godz.11:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania .

7. W niedzielę 12 i 19 XII grupa młodzieżowa będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane ozdoby bożonarodzeniowe ofiary składane przy ich nabyciu posłużą im na wyjazd wajazd wakacyjnny.

8. Planujemy w naszej parafii w sobotę 18 XII Adwentowy Dzień Rekolekcyjny z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Msze św. 7:30 z nauką ogólną 9:15 z nauką dla chorych z sakramentem namaszczenia godz.11:00 nauka dla dzieci i młodzieży godz. 17:30 msza z nauką ogólną na zakończenie.

9. Dziś modlimy się za Kościół na wschodzie oraz zbieramy do puszki ofiary na potrzeby tych wspólnot.

10.W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze z homilią 7:30 i 17:30 zapraszamy.


I​​​​ Niedziela Adwentu
(28.11.2021)

1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom .Dzięki funduszom zebranym z dystrybucji świec organizowano m.in.: dożywianie dzieci, paczki świąteczne oraz wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Świece do nabycia w kruchcie kościoła :świeca duża biała lub czerwona z czerwonym nadrukiem-13zł, świeca mała 6zł, świeca kula czerwona 13zł, świeca piramida 14 zł.

2 W zakrystii i kancelarii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny ofiary składane przy nabyciu opłatka posłużą na finansowanie remontu organów oraz plebanii.

3. Dziś przed naszym kościołem odbywa się kiermasz ciast rodzice chorego Miłosza zbierają datki na operacje dla syna.

4. Rozpoczynamy rok liturgiczny I niedzielą Adwentu. Roraty w dni powszednie o godz. 7:30 natomiast w soboty godz.17:30, zapraszamy dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

5 Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do zabrania torby na produkty spożywcze. Tytki wypełnione wracają przed ołtarz aby na święta Bożego Narodzenia trafić do rodzin najuboższych w naszej parafii.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca .W czwartek od godz. 16:00 do 17:30 adoracja Najswiętszego Sakramentu. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 po południu od godz. 17:00 do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:15.

7. Dziś po mszy św.o godz. 11:00 w kościele przymiarka strojów komunijnych .


​​​ Niedziela Chrystusa Króla 
(21.11.2021)

1. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym z dystrybucji świec organizowano m.in.: dożywianie dzieci, paczki świąteczne oraz wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Świece do nabycia w kruchcie kościoła: świeca duża biała lub czerwona z czerwonym nadrukiem-13zł, świeca mała 6zł, świeca kula czerwona 13zł, świeca piramida 14 zł.

2. W zakrystii i kancelarii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny ofiary składane przy nabyciu opłatka posłużą na finansowanie remontu organów oraz plebanii.

3. W kruchcie kościoła jest do nabycia książka ks.Leszka Smolińskiego z wkładką płyta CD „Powróćmy na Eucharystię „źródło naszej wiary cena 5zł, dochód posłuży na remont plebanii.

4. Dziś zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Bóg zapłać.

5. Dziś zbiórka do puszki dla migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

6. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz ciast rodzice chorego Miłosza będą zbierać datki na operacje dla syna.


​​XXXI Niedziela zwykła
(31.10.2021)

1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.7:30; 9:15; 17:30. W tym dniu przyjmujemy na wypominki przy kościele Miłosierdzia Bożego od godz. 9:00 do końca procesji. Procesja wszystkich parafii miasta na cmentarzu godz. 14:00. W tym dniu obowiązuje nas obecność na mszy św. od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny odwiedzając cmentarz i realizując modlitwę za zmarłych.

2. Spotkanie formacyjne rodziców i dzieci komunijnych 7.X po mszy św. o godz.11:00. Obecność obowiązkowa.

3. W najbliższą środę 3.XI.po nowennie konferencja i spotkanie dla KŻR.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek sobota miesiąca .W czwartek od g. 16:00 do mszy wieczorowej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu zapraszamy. Spowiedź w piątek rano od godz.7:00 po południu od godz.17:00 do chorych wyjeżdżamy od godz. 9:15.  

 ​XXX Niedziela zwykła
(24.10.2021)

1. Wspólnota młodzieżowa rozprowadza w kruchcie kościoła znicze, ofiary składane przy okazji nabycia zniczy posłużą dziełaniu grupy i sfinansowaniu wyjazdu wakacyjnego.

2. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby misjonarzy. Bóg zapłać.

3. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek. Msze św. w kościele o godz. 7:30; 9:15; 17:30. Wypominki przyjmujemy również przy kościele Miłosierdzia Bożego od godz. 9:00 do końca procesji. Procesja wszystkich parafii miasta na cmentarzu godz. 14:00. W tym dniu obowiązuje nas obecność na mszy św. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny odwiedzając cmentarz i realizując modlitwę za zmarłych.
 
4. Spotkanie formacyjne rodziców i dzieci komunijnych 7.X  po mszy św. o godz.11:00. Obecność obowiązkowa.


XXIX Niedziela zwykła
(17.10.2021)

1. Wspólnota młodzieżowa rozprowadza w kruchcie kościoła znicze, ofiary składane przy okazji nabycia zniczy posłużą działaniu grupy i sfinansowaniu wyjazdu wakacyjnego.
 
2. Dziś po mszy o godz.11:00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 
3. 22 października w piątek godz.18:45 zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu 
 
 

XXVIII Niedziela zwykła
(10.10.2021)

1. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne półroczne i jednorazowe.

2. Dziś Dzień Papieski. W kruchcie kościoła zbiórka do puszki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Bóg zapłać za ofiarę na remont plebanii 100 zł od pewnej rodziny z ul.Sucharskiego 15

4. W niedzielę 17 i 24 X. wspólnota młodzieżowa będzie rozprowadzać w kruchcie kościoła znicze ofiary składane przy okazji nabycia zniczy posłużą dziełaniu grupy i sfinansowaniu wyjazdu wakacyjnego.

5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz.11:00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

6. Osoby z I i IV KŻR proszone są o zgłoszenie się do ks.Marcina jeśli tego jeszcze nie uczyniły.